Základná škola s materskou školou, Centrum I 32, Dubnica nad Váhom

Materská škola

Školský rok 2012 - 2013

Vianoce v MŠ

Tichá noc, svätá noc.....zapálené lampáše, prskavky a tichý spev dominovali konečnej atmosfére vianočného predstavenia, ktoré pripravili deti z najstaršej lienkovej triedy nielen svojim kamarátom z materskej školy, ale i prvákom zo základnej školy.
Zvieratká z lesa hľadali pre ľudí stratené Vianoce, hľadali dobro, lásku v ich srdciach, aby sa Vianoce mohli medzi nich vrátiť. Pomoc a dobrú radu našli u anjelika a hviezdičky a v tanci snehových vločiek. Koledníci, tak ako sa na sviatky patrí, popriali všetkým krásne Vianoce.
A veľká vďaka patrí i našim mamičkám, ktoré sa nám postarali o koláčiky k slávnostnému vianočnému pohosteniu.

Čo na Vianoce si priať?
Aby človek človeka mal rád,
Aby zdravie, šťastie človek mal,
Aby ten náš život za niečo stál.

Mikuláš v MŠ.

Tentokrát zavítal medzi nás z dubnického gymnázia. A nielen sólo, ale aj so šarmantnou čerticou a čertami a krásnymi anjelmi. Mikuláš priniesol deťom balíčky naplnené sladkosťami, nejaké to kázanie a poučenie a potom sa celá oslava niesla v znamení piesní, básní, hudby a tancov. A že sme to s nimi rozšupli poriadne?

Veselé strašidielka.

Dušičkové obdobie je naplnené tajomnom, a ako si naši predkovia na priadkach spríjemňovali večery strašidelnými povedačkami a príbytky ozdobovali svietiacimi tekvičkami, tak v hlavách našich kolegyniek Sonky, Evky M. a Katky skrsla myšlienka pripraviť deťom Kráľovstvo veselých strašidielok.
Po niekoľkodňových prípravách bolo všetko nachystané na privítanie malých návštevníkov. Úlohy hlavnej čarodejky sa zhostila Sonka, jej asistentky Katka a pomocných strašidielok všetky deti zo žabkovej triedy. A že sa im to vskutku vydarilo geniálne a my sme sa vôbec nebáli, ale sa výborne pobavili, posúďte sami.

Jeseň v MŠ 2012

Napršal nám zlatý dážď lístia po členky na školskom dvore. Potešil nielen zrak a dušu, ale poskytol i nefalšovanú detskú radosť zo zlatého vodopádu. Jeseň vonia tak nádherne...

Kúzelník v MŠ

Takýto veľký ujo zavítal medzi nás, aby nám učaril svojimi kúzlami a šikovnosťou. Do rukáva neschovával, ani z neho nevyťahoval, nemal kvádro. Zato vyťahoval a premieňal v klobúku. Stačilo ťuky-ťuk paličkou a bolo to. Chcete napchať do neho kúsky stúh? Nech sa páči. Ťuky-ťuk a vyťahuje ich zviazané. Znova ťuky-ťuk a je z nich farebná šatka. Nikto nechápe, ako to robí, ale dostal nás všetkých... Všelijakými trikmi, kúzlami s peniazmi, kartami, aj farebnými balónikmi, z ktorých nám na pamiatku vyrobil zvieratká.

Karneval v MŠ

Čo sa ráči? Princezná, či čarodejnica? Pirát, Batman, kostra, či policajt? Všetkého od výmyslu sveta, čo vyčarili tašky z rúk mamy a na čo sa premenili naše milované deti. Od rána sa obliekalo, maľovalo a zmaľovávalo a chystalo a potom už len tancovalo, veselilo a hodovalo. Tak ktorá maska sa Vám najviac páči?