Čítaj viac a dvere k poznaniu sa samy otvoria Pohyb nás spája a vzájomne rozvíja Čím vyššie vyjdeš, tým ďalej dovidíš Comenius Mobilita - Otrokovice 12. - 21. 5. 2010 Podpora vzdelávania Spolu múdrejší 2 Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov Spolu múdrejší 3 Mesto Dubnica nad Váhom Pomocný vychovávateľ v MŠ Národný projekt POP III

Školské projekty

Mobilita - Otrokovice 12. - 21. 5. 2010

12.5.2010

Dnes sme cestovali ku našim kamarátom z Otrokovíc. Cesta netrvala dlho a po príjazde tam nás už všetci netrpezlivo čakali. Zvítali sme sa a rozdelili do jednotlivých rodín.

13.5.2010

Vo štvrtok sme absolvovali výlet do Prahy, kde sme sa zúčastnili slávnostnej akcie v športovom areáli Juliska s rôznymi aktivitami a sprievodným programom. Neskôr sme si obzreli kultúrne pamiatky Prahy ako Karlov most, Pražský hrad a Pražský orloj.

14.5.2010

V piatok sme sa zobudili na ubytovni v Prahe. Po nekonečne dlhej noci sme vyzerali dosť unavene. No predsa sme sa vybrali na výlet do filmových štúdii Barrandov, kde nám ukázali, ako sa vyrábajú scény do filmov, filmovacie haly, taktiež sme si vyskúšali ako sa moderujú televízne noviny a strihajú filmy.

15.5.2010

Sobotu sme strávili v dopoludňajších hodinách v našich rodinách, neskôr dopoludnia dievčatá v škole pracovali na výtvarných prácach (portréty z hliny) a chlapci hrali futbal. Potom nás čakala opekačka, na ktorú sme sa všetci veľmi tešili. Po opekaní sme vypúšťali balóny štastia.

16.5.2010

Nedeľu sme strávili návštevou Olomouca, kde sme navštívili Lanové centrum, v ktorom sme si napriek nepriaznivému počasiu užili veľa zábavy.

17.5.2010

Pondelkové dopoludnie sme strávili vyučovaním v škole a nácvikom spoločného speváckeho vystúpenia, ktoré nás čakalo v popoludňajších hodinách, pri príležitosti vernisáže výtvarných prác k 75. výročiu založenia školy.

18.5.2010

V utorok sme boli v Tlumačove v žrebčíne, kde boli krásne kone a neskôr sme išli do Zlína, kde sme mali rozchod v obchodnom dome Zlaté jablko. Niektorí tam navštívili kino.

12.5.2010

V stredu sme navštívili Archeoskanzen, v ktorom sme videli príbytky našich slovanských predkov z čias Veľkej Moravy. Napriek chladnému počasiu sa nám návšteva veľmi páčila, aj vďaka výkladu, ktorý bol pútavý. Poobednajšie chvíle sme strávili návštevou Veľkomoravského pamätníka, kde sme videli archeologické nálezy.