Informácie Modernizácia vyučovania Z histórie Rekonštrukcia školy Všeobecne záväzné nariadenie mesta 35. výročie otvorenia našej školy

Modernizácia vyučovania

Ku skvalitňovaniu výchovno-vyučovacieho procesu využívame: multimediálnu učebňu, jazykové laboratóriá, počítačové učebne.
  Spolupracujeme s Protidrogovým fondom. Každoročne "bojujeme proti drogám" v rámci Protidrogovej olympiády. Pravidelne nás navštevuje Mestská polícia, s ktorou organizujeme na škole preventívne besedy a prednášky. Škola je zapojená do projektu: "Emka to vie".
  Triedime odpad, organizujeme "Deň Zeme", ochraňujeme prírodu, žiaci  aj učitelia pracujú na projektoch týkajúcich sa ochrany a tvorby životného prostredia. V zbere papiera patríme medzi najlepšie školy na Slovensku. Za zber  a separáciu tetrapakových obalov a obalov z Kubíka sme získali masmediálnu techniku nemalej hodnoty.
 V roku 2005 sme nadviazali družbu so Základnou školou v maďarskom Váci a v českých Otrokoviciach. Vytvorili sme tradíciu každoročných vzájomných stretnutí so zameraním na šport a kultúru.
  Náš školský časopis vznikol pred 20. rokmi. Najskôr sa volal Plamienok, neskôr Školoviny. Teraz vydávame internetový školský časopis "STREDKO"
Ak neviete čo s voľným časom, tak využite našu bohatú ponuku krúžkovej činnosti. V škole pracuje množstvo  krúžkov pre deti prvého aj druhého stupňa. V krúžkoch sa rozvíjajú naše mladé talenty a zároveň sa žiaci  pripravujú na rozličné súťaže a olympiády.
    Mladší žiaci môžu navštevovať školský klub. Školský klub organizuje s pomocou pedagógov tvorivé dielne a rôzne akcie k rozličným príležitostiam.

K našej  najmodernejšej technike vo vyučovaní patrí aj  zariadenie interaktívnych učební. V nich vyučujúci využívajú interaktívne tabule, ktoré sú zaujímavé nielen pre vyučujúcich ale i žiakov. Prostredníctvom pripojenia na internet alebo na osobný počítač, vyučujúci prezentujú pripravené výklady učiva, precvičovanie vedomostí, projekty, ktoré so žiakmi na vyučovaní dotvárajú špeciálnym  perom priamo do premietaného obrazu  vstavaným dataprojektorom na plastovej tabuli. Vyučovací proces sa stáva rýchlejší, prehľadnejší a maximálne aktuálny. Starší žiaci sú veľmi šikovní a bystrí a sami si dokážu pripraviť kvalitnú prezentáciu zadanej úlohy alebo projektu. Interaktívne tabule patria k najnákladnejším pomôckam školy, ktorú vedenie zabezpečilo k septembru 2007 a v ich zaobstarávaní pokračuje aj naďalej. S interaktívnymi tabuľami pracujú najnovšie aj deti na prvom stupni. V súčasnosti žiaci používajú 28 interaktívnych tabúľ.